SUNKIOS ANTKLODĖS LENGVAM MIEGUI

Sunkios antklodės privalumai

Sunkios antklodės dar kartais vadinamos „antistresinėmis antklodėmis“, nes gali turėti raminantį poveikį tiems, kurie patiria miego sutrikimus. Jos gali padėti žmonėms, kurie jaučia bent vieną iš išvardytų simptomų:

  • nerimas
  • nemiga
  • hyper aktyvumas
  • potrauminio streso sindromas
  • neramių kojų sindromas
  • depresija
  • autizmas.

Tolygiai paskirstytas svoris stimuliuoja spaudimo taškus visame kūne, pranešdamas, kad šie ramintų nervų sistemą. Raminantis sunkių antklodžių poveikis nervų sistemai yra tai, kas padeda valdyti nerimą ir su jutimais susijusias problemas, kurias sukelia autizmo spektro sutrikimas. Šis ramybės jausmas taip pat gali padėti organizmui greičiau užmigti.

Kitas būdas, kuriuo sunkios antklodės gali pagerinti miegą yra serotonino gamyba. Dažnai vadinamas „laimės hormonu“, serotoninas taip pat gamina melatoniną, kuris yra miegui reikalinga cheminė medžiaga. Padidėjęs melatonino kiekis smegenyse padeda užtikrinti gerą nakties miegą ir taip pat natūraliai atkuria organizmo cirkadinį ritmą.

Rekomenduojamas antklodės svoris

Jūsų svoris Antklodės svoris
50+ kg
5 kg
65-75 kg
7 kg
85-95 kg
9 kg

Sunki antklodė yra tai, kas ir skamba – antklodė su svoriu. ji skirta nuraminti kūną, kai einate miegoti. Sunkios antklodės pastaraisiais metais išpopuliarėjo kaip terapijos forma, mat gali suteikti apkabinimo jausmą – sukelti geros savijautos hormonų, tokių kaip oksitocinas ir serotoninas, antplūdį.

Nors sunkios antklodės paprastai yra žymiai brangesnės nei įprastos antklodės, į jų pirkimą reiktų žiūrėti kaip investiciją į miegą. Jų nauda lengvai nusveria nemigos patiriamas “išlaidas”. Miego trūkumas siejamas su nutukimu, hipertenzija, insultu ir širdies ligomis, jau nekalbant apie nelaimingų atsitikimų, tokių kaip automobilių avarijos, padaugėjimą dienos metu.

Gero miego kaina neabejotinai mažesnė nei mokesčiai gydytojams ir vaistams, jau nekalbant apie jūsų emocinę būseną. Audinys ir užpildai nulemia antklodės kainą, taip pat ir dydis – mažesnė antklodė beveik visada yra pigesnė nei didesnė.

Suaugusiems rekomenduojama, kad sunki antklodė svertų apie 10 proc. jūsų kūno svorio t.y. jei sveriate 70kg, rinkitės 7 kg, jei 50 kg – rinkitės apie 5 kg sveriančią antklodę. Paprastai antklodės sveria nuo 4 kg iki 9 kg. Toks svoris užtikrina, kad antklodė apkabins jūsų kūną – sukels ramybės jausmą, sumažins stresą ir padės lengviau užmigti. Idealaus dydžio antistresinė antklodė leis jūsų kūnui giliai miegoti, todėl atsibusite gerai pailsėję.

Jei nesijaučiate patogiai su turima antklode, ieškokite šiek tiek lengvesnio ar atvirkščiai – sunkesnio varianto. Jei nežinote ar kokią antklodę geriau rinktis, rinkitės sunkesnę. Per lengva antklodė nesuteiks norimo efekto. Tiesa, per sunki antklodė irgi gali pakenkti – jausite “naštą”, gali būti sunku kvėpuoti, tad rinkdamiesi neperlenkite lazdos.

Vaikams taip pat rekomenduojama rinktis antklodę, kuri yra apie 10 % jų svorio, tačiau būkite atsargūs – vaikams iki 5 metų antklodės visai nerekomenduojame.

Vyresnio amžiaus žmonėms galioja ta pati taisyklė, tačiau jei turite sveikatos problemų, prieš tai pasikonsultuokite su gydytoju.

Dažnai sunkios antklodės turi minkšta, malonų audinį, tačiau ketinate antklodę naudoti kasdien, rekomenduotume naudoti ir užvalkalą. kokybiški užvalkalai gali būti brangūs, todėl kartais klientai ieško pigesnių alternatyvų. Jei ir jūs rinksitės šį kelią, atminkite, kad vienas, kokybiškas užvalkalas tarnaus ilgiau nei keli prastesni, tad pagalvokite, kas jums svarbiausia. Jei naudosite kasdien arba jaučiate, kad galite ištepti, rinkitės užvalkalą, kurį galėtumėte lengvai išvalyti, nes sunkios antklodės nėra skalbiamos.

Dydis yra ne toks svarbus kaip svoris, tačiau turėtumėte vadovautis tomis pačiomis taisyklėmis kaip ir renkantis paprastą antklodę – rinkitės pagal savo ūgį – antklodė turėtų dengti nuo smakro iki kojų pirštų. Sunkios antklodės plotis turėtų būti toks, kad jus apkabintų.

Kartais žmonės nori, kad tik viršutinė kūno dalis būtų uždengta, pavyzdžiui, nuo smakro iki kelių. Viršutinės kūno dalies uždengimas vis tiek gali stimuliuoti spaudimo taškus, kurie ramina nervus ir padeda pagerinti nerimo, nemigos ir kraujotakos simptomus.

Kartais priešingai – norisi užsidengti tik apatinę kūno dalį, pavyzdžiui, nuo pėdų iki pilvo. Antklodės naudojimas ant apatinės kūno dalies, gali padidėti kraujotakai bei būti naudinga, jei kenčiate nuo neramių kojų sindromo.

Svarstydami tinkamą svertinės antklodės dydį, taip pat atsižvelkite į mobilumo problemas. Ar antistresinė antklodė bus naudojama miegui ant lovos ar kitai paskirčiai? Jei miegojimui, didesnė antklodė bus tinkamesnis pasirinkimas. Jei antklodė bus naudojama kelionės metu, pavyzdžiui, ilgai važiuojant automobiliu ar skrendant, apsvarstykite mažesnę antklodę.

Mažos antklodės kelionėms gali būti ypač geras pasirinkimas asmenims, kenčiantiems nuo hyperaktyvumo.

Rinkdamiesi antklodes vaikams, atminkite, kad jie užaugs. Tėvams dažniausiai nereikia priminti apie tai, kai jie vaikams renka batus ar drabužius, tačiau ne visi pagalvoja apie antklodes.

Mūsų siūlomos antklodės yra įvairių dydžių, dažniausiai 200×150, 200×135, arba ~180×120 cm.

Kadangi sunkių antklodžių viduje yra granulės, jos yra pastebimai storesnės nei paprastos antklodės. Audinio tipas ir svoriai, naudojami kaip užpildas, turi įtakos storiui ir tankiui.

Dažniausiai naudojamos stiklinės arba polietileno granulės granulės, karoliukai arba ryžiai. Kadangi svoriai pasiskirsto tolygiai, antklodė atrodo tolygiai ir būna maždaug 2-3 cm storio.

Skirtingiems audiniams reikia skirtingos priežiūros. Kai kurias medžiagas galima lengvai skalbti skalbimo mašinoje arba valyti namuose.

Nuo antklodės svorio taip pat priklausys geriausias būdas ją valyti. Paprastai, jei antklodė sveria mažiau nei tris kilogramus, ją galima skalbti skalbimo mašinoje, tad dauguma sunkių antklodžių yra neskalbiamos mašinoje.

Didesnes antklodes plaukite rankomis ir išdžiovinkite ore bent keturis kartus per metus, o tarpais, jei reikia.

Išsirinkite

Siūlome keletą skirtingų sunkių antklodžių - nuo 5,5 kg iki 7 kg. Jei nerandate tinkamo dydžio ar svorio - parašykite mums ir galbūt mes galėsime užskayti jūsų norimą variantą.

Rinktis antklodę

Medžiaga ir užpildas